Kırmızı Bölge

KIRMIZI BÖLGE 2016 JÜRİ

Cengiz Halil Çiçek

Sanko Holding

Özgeçmişi Görüntüle

Adıyaman Gölbaşı’nda 7 Şubat 1961’de doğdu. Öğretmen olan babasının görevi dolayısıyla İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini değişik illerde tamamladı. Üniversite eğitimini (Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi) kardeşinin üniversite eğitimine ailesinin koşullarının uygun olmaması nedeniyle fedakarlıkla sonlandırdı.

Güneydoğu Tarım Satış Kooperatifleri Birlikleri’nde 15 Aralık 1978’de çalışmaya başladı. 2 Mart 1985 tarihinde Gaziantep Yeni Gazete’de girdiği basın sektöründe, 30 Eylül 1987 yılında görev aldığı Anadolu Ajansı’ndan, 31 Ocak 2003’te Gaziantep Bölge Müdürü olarak emekli oldu.

4 Mart 2003 tarihinde görev aldığı SANKO Holding’te Basın Danışmanlığı ve ardından Basın-Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi.

 

Pınar Pehlivan

The Land of Legends Themepark

Özgeçmişi Görüntüle

Gülnur Seymen

Coşkunöz Holding

Özgeçmişi Görüntüle

Gazi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Üniversite son sınıf öğrencisiyken Ankara’daki bir yerel marketler zincirinin reklam departmanında meslek hayatına başladı. İki yıl sonra Bursa’ya yerleşti ve taşımacılık sektöründeki bir kuruluşta önce Şube Yönetmeni, sonra da Bölge Satış Yönetmeni oldu. 2007 yılında iletişim sektörüne geri dönerek kurulmasına öncülük ettiği kurumsal iletişim departmanının Almanya ve Türkiye yöneticisi olarak çalıştı. Ardından saat sektöründe 20 markanın pazarlama iletişimini yönetti. Aynı zamanda aksesuar blog ve dergileri için editörlük yaptı. 2014 yılından beri Bursa’nın köklü kuruluşlarından birinde Kurumsal İletişim Kısım Müdürü olarak görev yapan Gülnur Seymen; evli ve bir çocuk annesi.

 

Cem Yücesoy

Yücesoy Mühendislik

Özgeçmişi Görüntüle

Cem Yücesoy 1986 yılı, İzmir doğumlu.

2002 yılında Saint Joseph Koleji’nden 2005 yılında Bornova Anadolu Lisesi’nden 2011 yılında Ege Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu

2011 yılında Yücesoy Mühendislik İnşaat Şirketinin Genel Müdürü oldu.  Şirketi gayrimenkul sektörüne yönlendirerek kısa sürede İzmir’de ses getiren Park Yücesoy, Studiocity ve Kuzeyşehir projelerine imza attı.

2015 yılında konut sektörüne yönelik reklam geliştirmek amacıyla Adworm Creative Reklam Ajansının Kurucu ortağı oldu.

2014 yılında Avukat İrem Girenes Yücesoy ile evlendi.

 

Çiğdem Gönen

Armada AVM

Özgeçmişi Görüntüle

GÖNEN, kariyerine 2000 yılında Sheraton Hotel&Towers’da Teknik Birim Koordinatörü olarak başlamıştır. 2002 yılında Armada Alışveriş Merkezinin açılmasıyla birlikte AVM sektörüne adım attı.. İlk olarak Kiracı İlişkileri Sorumlusu, 2004 yılında ise Pazarlama Yöneticisi olarak görevinde devam etti. 2009 yılında Jones Lang LaSalle ile Antares Alışveriş Merkezi Müdürlüğü görevine atandı. 2010 – 2012 tarihleri arasında ise Jones Lang LaSalle Ankara İletişim ofisinde Portföy Müdürü olarak göre yaptı. Ağustos 2012 tarihinden beri de Armada Alışveriş ve İş Merkezi Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Gönen, Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahiptir.

Alışveriş Merkezi Üniversitesi Pazarlama ve Kiralama programlarından mezun olmuştur. J. Riordan School for Professional Development tüm düzey kurslarına katılmıştır. Armada’nın 2015 yılında “Avrupa Yılın Alışveriş Merkezi” ve 2016 yılında “Dünya’nın Alışveriş Merkezi” seçilmesinde rolü büyük olmuştur.

 

Sefa Sofuoğlu

Öncül/Sefa

Özgeçmişi Görüntüle


1964 yılında Adana’da doğdu. 1985 yılında Ç.Ü. Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümü’nden mezun oldu. Gırgır dergisindeki Çiçeği Burnunda Karikatürcüler köşesinde Oğuz Aral’ın iki satır eleştiri yazması için yüzlerce karikatür çizdi ve gönderdi. 1980 yılında Gırgır’da karikatürü yayınlandığında uzun süre kendine gelemedi. Kendine geldikten sonra çizmekten hiç vazgeçmedi. Gırgır’ın yanı sıra, Fırt, Dıgıl, Avni, Fırfır, Holigan, Parazit, Küstah, Ekspress Gazetesi, Milliyet Güney ve Sabah Güney’de karikatür ve çizgi öyküleri yayınlandı. Sabah Güney’de yayınlanan karikatürleri “Alemin Keyfi Yerinde” adıyla 2009 yılında kitap olarak yayınlandı.  Öncül Sefa tarafından aylık yayınlanan HOME&OFFICE CONCEPT dergisine 7 yıldır karikatür çizen Sefa Sofuoğlu  ayrıca  aylık yayınlanan KAFA DERGİSİ’nde Levent Cantek’in yazdığı ALAYINA İSYAN serisini çizmektedir.. 


1996 yılından beri reklamcılık, halkla ilişkiler ve yayıncılık sektöründe hizmet veren Öncül/Sefa İletişim Hizmetleri’nin kurucu ortağı olup, halen art direktör olarak çalışmaktadır. 

Oğuz Nar

Interkey

Özgeçmişi Görüntüle

Interkey Grafik Tasarım kurucu ortağı, 1976 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi'nde okurken, içinde büyüyen reklamcılık aşkına yenik düşerek ve çocukluktan gelen resim yeteneğine güvenerek okulu bıraktı. Bir süre İstanbul'da farklı ajanslarda çalışarak edindiği sektörel deneyim ile 2003 yılında Adana'da kurduğu Interkey Grafik Tasarım ile zorlu bölgesel reklamcılık hayatına adım attı.

Coca Cola, Turkcell, Unilever gibi global markalara hizmet veremese de bölgesel anlamda bir çok firmaya marka olma yolunda fikirleri ve tasarımları ile destek oldu.

Kurucu olmasına rağmen grafik tasarımcı unvanını kartvizitinden sildirmeyerek her zaman reklamcılığın kurumsal şirketlerden farklı bir yapıda olduğunu ve ekip işi olduğunu vurguladı.

Evli, bir prenses babası ve motosiklet tutkunu olan Oğuz Nar halen Interkey Grafik Tasarım Ltd. Şti.'de grafik tasarımcı olarak görevini yapmaktadır.

 

Fatih Cebeci

Art Tanıtım

Özgeçmişi Görüntüle

1967’de İstanbul’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Kısa bir dönem Paris’te yaşadıktan sonra 1989 yılında Vestel’de satış temsilcisi olarak işe başlayarak pazarlama iletişimi ile yakın temasını burada kurdu. 1992 yılı sonlarına kadar Ankara ve Anadolu’nun birçok ilinde yürüttüğü görevi esnasında reklamın; tüketiciler, satıcılar ve satışa etkilerini, firma itibarına katkısını reklamveren tarafı olarak yakından gözlemleme imkanı buldu. 1993 yılı başlarında sektörün diğer tarafına geçme kararı alan Fatih Cebeci, tasarımcı ortağıyla beraber Art Tanıtım’ı kurarak reklamcılığa adım attı. Halen sektörün önde gelen markalarına hizmet veren Art Tanıtım’ın ajans başkanlığını sürdürüyor. Bunun yanında, 2006 yılından beri yönetim kurullarında çeşitli görevlerde bulunduğu Ankara Reklamcılar Derneği’nin başkanlığını sürdürmektedir.

Özer Öner

OOT Kreatif

Özgeçmişi Görüntüle

1977 yılında Ankara’da doğdu. 2001 yılında akademik eğitimini ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde tamamlayarak aynı yıl uluslararası bazda reklam ve fuar konularında çalışan bir ajansta sırasıyla Tasarım Bölüm Şefi ve Tasarım Bölüm Başkanlığı görevlerini üstlendi. Reklamcılıktaki kariyerine 2007 yılında kurduğu ve başkanlığını üstlendiği ajansı ile devam ederek, 2012 yılında Ankara Reklamcılar Derneği’ne üye oldu ve ardından 2013 yılından itibaren halen sayman olarak görev aldığı yönetim kuruluna seçildi. Bu süre zarfında 2015 yılında ARD’nin yönettiği Uniads Üniversitelerarası Reklamcılık yarışmasında jüri olarak görev aldı. Evli ve 10 yaşında bir kız babası olup yelkencilik ve dalış gibi su sporları ile amatör olarak ilgilenmektedir.

 

Ferhat Murat

Sinerji Grup

Özgeçmişi Görüntüle

Bursa’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nde okurken başladığı çalışma hayatını mezun olduktan sonra Bursa’da bir halkla ilişkiler ve reklam ajansında sırasıyla personel ve yönetici pozisyonlarında sürdürdü. 2010 yılında Sinerji Grup’u kurdu. Reklam ajansının yanında; yayıncılık, mimari tasarım ve prodüksiyon alanlarında da şirketleri bulunan Sinerji Grup’ta Ajans Başkanı olarak iş yaşamını sürdürmektedir. Ferhat Murat, evli ve 2 çocuk babasıdır.

  

Ersel Olcay

Medya Park

Özgeçmişi Görüntüle

Can Zibil

Fikirfikir Adworks

Özgeçmişi Görüntüle

Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü ana dal, Reklamcılık yan dal mezunu olan Can Zibil, akademik hayatı sırasında ve sonrasında çeşitli ajanslarda ulusal ve uluslararası markalarla çalışıp, Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi’deki sanat yönetmenliği görevinden ayrıldıktan sonra İzmir’e yerleşti ve 2010 yılında Fikirfikir Adworks’u kurdu. Yerel ve ulusal birçok markaya iletişim danışmanlığı hizmeti veren Can Zibil, İzmir Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra Yaşar Üniversitesi’nde reklam kampanyaları dersi vermektedir.

Cüneyt Uğurlu

Ideart

Özgeçmişi Görüntüle

1983 yılında Bursa’da dünya’ya gelen Cüneyt Uğurlu, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamladı.

2008 yılında kurucu ortaklığını yaptığı, pek çok ödül almış ve gerek ulusal gerek yerel markalara hizmet vermekte olan, İdeart’da yaratıcı yönetmen olarak görev yapmakta.

 

Emre Kunt

Falezler Reklam

Özgeçmişi Görüntüle

1982 yılında Denizli'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Öğretmenliği Bölümü'nden 2003 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından İzmir'de faaliyet gösteren bir reklam ajansında Junior Designer olarak mesleğe başladı. 2004 yılında Antalya Falezler Reklam'da başladığı görevine halen Art Director olarak devam etmektedir. Bu süreç içerisinde ilk kişisel sergisini 2005 yılında Antalya The Marmara Otel'de açan Emre Kunt’un, 2007 ve 2008 yıllarında Ankara Exlibris Derneği'nin düzenlediği exlibris yarışmalarında çalışmaları kataloğa seçilerek pek çok ülkede sergilenmiştir.

 

Gülşah Süzen

Graphx

Özgeçmişi Görüntüle

1979’da İstanbul’da doğdu.

Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nü bitirdi.

2003 yılında Hamoğlu Holding’de çalışmaya başladı.

2006 yılından bu yana Graphx Ajans’ta Sanat Yönetmenliği görevini sürdürüyor.

İllüstrasyonla ilgilenmekte.

  

Ateş Çavdar

FRÖG

Özgeçmişi Görüntüle

Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

Gift, Y&R Reklamevi, TBWA/İstanbul ve Art Grup’ta çalıştı. Katıldığı yarışmalarda ödüller kazandı. 2009’dan beri Frög’ün ortağı ve yaratıcı yönetmeni.  

  

Uygur Yılmaz

Ultra

Özgeçmişi Görüntüle

1975 yılında Mersin'de doğan Uygur Yılmaz, 1994'te 3. Kuşak'ta reklam yazarı olarak meslek hayatına başladı. Rafineri, Ultra, ve Grey İstanbul'da çalıştı. Çeşitli yarışmalarda çok sayıda yaratıcı ödül kazandı. İki kez Kristal Elma jürisinde ve diğer yarışma jürilerinde görev aldı.  Bugün Ultra'da Kreatif Direktör olarak kariyerine devam eden Uygur Yılmaz aynı zamanda güncel sanat ve edebiyat alanında eserler vermeye devam ediyor.

 

Banu Tekin

ZOOM

Özgeçmişi Görüntüle

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olan Banu Tekin Işılltan 1992 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Babson College, Boston- MA’de işletme masterını  (MBA) tamamladı. 1993 yılında Manajans/JWT medya bölümünde medya planlama asistanı olarak işe  başladı. 1995 yılında  Manajans/JWT Medya Direktörü oldu. Eylül 1997’de Young&Rubicam/Reklamevi’nde Medya’dan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 2001’de MEC’in Türkiye’de faaliyete başlamasında faal görev üstlendi. 2001-2015 yılları arasında MEC Türkiye Genel Müdürü olarak görevine devam etti.

2016 yılı başında kendi Medya Planlama ve Satınalma ajansı olan Zoom İletişimi kurdu.

Işıltan, yurtiçinde düzenlenen çeşitli Reklam / Medya yarışmalarında jüri üyeliği yanısıra 2007 Cannes Lions ve 2014 Eurobest Medya jürilerinde de yer almıştır.

  

Faika Ergüder

Purple

Özgeçmişi Görüntüle

İletişim sektöründe 25 yıl üst düzey yönetici olarak çalışan Faika Ergüder, ABD, Syracuse’de doğdu. Çocukluk ve gençlik yıllarını Türkiye ve İsviçre’de geçirdi. 1985 yılında Bern Höhere Kunstgewerbe Schule Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. Girişimci bir karaktere sahip olan Faika Ergüder, iş hayatına 1989’da kendi iç dekorasyon ve ev tekstili şirketini kurarak başladı.

1992 yılında, grafik tasarım ve yöneticilik yeteneklerini de kullanabileceği bir alanda profesyonel kariyer yapmaya karar vererek, reklamcılık sektörünü seçti. İşi çekirdekten öğrenmek amacıyla, Saatchi & Saatchi Türkiye reklam ajansında Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak işe başladı.

1996’da uluslararası Publicis Grubu’nun iş ortağı Yorum Reklam Ajansı’na Coca-Cola Müşteri İlişkileri Direktörü olarak geçti. Ajansın büyümesinde ve 2006 yılında başarıyla gerçekleşen Publicis Grubu ile ortaklık görüşmelerinde aktif görevler üstlendi. 2005 yılında ajansın üst düzey yönetim kadrosuna katıldı. 2012 yılına kadar Publicis Yorum’un Genel Müdürü olarak çalıştı. Publicis Yorum, (sonradan Nurun İstanbul adını alan) Publicis Modem ve Publicis Healthcare ajanslarını COO olarak yönetti. 2014 yılında Publicis Grubu’nun Ülke Yöneticisi oldu ve bu gorevi 2016 sonuna kadar devam ettirdi.

Ergüder, IAA ve Reklamcılar Derneği gibi sektörel pek çok vakıf ve derneğin üyesidir. KAGİDER’de aktif olarak görev yapmaktadır. Türkiye’nin En Etkili 50 İş Kadını (Fortune Dergisi, 2016), En Etkili Kadın CEO’lar (Ekonomist Dergisi 2014-2016), En Tepedeki 100 İş Kadını (Para dergisi 2014), listelerine seçilen Faika Ergüder, Advertising Age dergisi tarafından “Women to Watch” (2014) ödülüne layık görülmüştür.

Cengiz ve Melis’in annesidir.