Kırmızı

KIRMIZI 2016 JÜRİ

Ateş Çavdar

FRÖG

Özgeçmişi Görüntüle

Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

Gift, Y&R Reklamevi,TBWA/İstanbul ve Art Grup’ta çalıştı.

Katıldığı yarışmalarda ödüller kazandı. 2009’dan beri Frög’ün ortağı ve yaratıcı yönetmeni.  

 

 

Uygur Yılmaz

Ultra

Özgeçmişi Görüntüle

1975 yılında Mersin'de doğan Uygur Yılmaz, 1994'te 3. Kuşak'ta reklam yazarı olarak meslek hayatına başladı. Rafineri, Ultra, ve Grey İstanbul'da çalıştı. Çeşitli yarışmalarda çok sayıda yaratıcı ödül kazandı. İki kez Kristal Elma jürisinde ve diğer yarışma jürilerinde görev aldı.


Bugün Ultra'da Kreatif Direktör olarak kariyerine devam eden Uygur Yılmaz aynı zamanda güncel sanat ve edebiyat alanında eserler vermeye devam ediyor. 

Zafer Külünk

Güzel Sanatlar

Özgeçmişi Görüntüle

2003 yılında Marmara Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. Okul yılları sırasında Penguen Dergisi’nde karikatür çizdi. Ardından Publicis Yorum'da reklam yazarlığına başladı. 7 yıl süren Publicis kariyerinden sonra Güzel Sanatlar Reklam Ajansı'na geçti ve burada sırasıyla reklam yazarlığı, yaratıcı grup başkanlığı ve kreatif direktörlük görevlerini yürüttü. 2017, Ocak ayı itibariyle görevine Güzel Sanatlar Ajans Başkanı olarak devam etmektedir.  

Reklam kariyerinin yanında sinema yazarlığı da yapmakta olan Zafer Külünk, "Hesapta Aşk" ve 2016'nın en çok izlenen filmlerinden biri olan "Kardeşim Benim"in senaryolarını yazdı.

 

Duygu Yegül

Publicis Istanbul

Özgeçmişi Görüntüle

Reklamcı. Tasarımcı. Meraklı. Custom Rebels markasının yaratıcısı.

Gezmeye, keşfetmeye aç. Tam bir dünya vatandaşı...

Nişantaşılı. Peru’nun annesi.

Yasemin Altan

DDB

Özgeçmişi Görüntüle

Eylül 1968 doğumlu olan Yasemin Altan, Liseyi Highschool (Bal)’da, üniversiteyi Boğaziçi'nde tamamladı. Mezuniyet sonrası birkaç yılını basın tarafında geçirip ardından reklamcılık tarafına geçti.

Reklamcılığın özünü Manajans'ta Eli Acıman ve Sait Aytemur'dan öğrendi. 5 yıl Manajans’ta çalıştıktan sonra Medina Turgul DDB'de göreve başladı.

Mesleğinin 17. Yılında olan Altan, direktör, grup direktörü görevlerinde bulundu ve halen genel müdür ünvanı ile Medina Turgul DDB'de görev yapmakta.

En çok ilgili olduğu konular Otomotiv (VW), otomotiv ürünleri, basın/yayın olan Altan'ın ajansı ile kazandığı reklamcılık ödülleri olukça fazla.

Posta/ Cumartesi eki, anneyiz, Biz ve benimgibi.com gibi dijital platformlarda yazar olarak de yer alan Altan için en önemli olan şey anne olması.

Volkan Karakasoglu

TBWA\İstanbul

Özgeçmişi Görüntüle

1976’da İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.

Medina Turgul DDB ve Alametifarika’da  reklam yazarlığı yaptı. 2008’den bugüne de TBWA’de kreatif direktör olarak çalışmaya devam ediyor.

Daha önce Kristal Elma, Cannes Lions, Golden Drum ve başka birçok yarışmada jüri üyeliği yaptı.

Banu Tekin

ZOOM

Özgeçmişi Görüntüle

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olan Banu Tekin Işılltan 1992 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Babson College, Boston- MA’de işletme masterını  (MBA) tamamladı. 1993 yılında Manajans/JWT medya bölümünde medya planlama asistanı olarak işe  başladı. 1995 yılında  Manajans/JWT Medya Direktörü oldu. Eylül 1997’de Young&Rubicam/Reklamevi’nde Medya’dan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 2001’de MEC’in Türkiye’de faaliyete başlamasında faal görev üstlendi. 2001-2015 yılları arasında MEC Türkiye Genel Müdürü olarak görevine devam etti.

2016 yılı başında kendi Medya Planlama ve Satınalma ajansı olan Zoom İletişimi kurdu.

Işıltan, yurtiçinde düzenlenen çeşitli Reklam / Medya yarışmalarında jüri üyeliği yanısıra 2007 Cannes Lions ve 2014 Eurobest Medya jürilerinde de yer almıştır.

İrem Öğüdücü

OMD

Özgeçmişi Görüntüle

Barajans, Alice BBDO ve Media+'ın ardından 2002 yılında medya satınalma direktörü olarak OMD Türkiye için çalışmaya başladı.

Türkiye'deki ilk merkezi medya satınalma birimi olan OMD Capitalise'ın kuruluşunda yer aldı ve yöneticisi oldu.

6 yıllık  genel müdür yardımcılığının ardından, 2014'den bu yana İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak OMD'deki görevini sürdürmektedir.

Online ve offline medya planlama&satınalma, newbusiness, trade ana sorumluluk alanlarıdır.

Ajans - Reklamveren arasındaki uzun soluklu ve sağlam işbirliklerinin çok değerli sonuçlar ürettiğine inanmaktadır.

10 yıldan daha uzun süredir hizmet verdiği müşterileri arasında PepsiCo, Henkel, Nissan, Sinpaş, DR Oetker, BSH ve McDonald's bulunmaktadır.

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu, evli, Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu  ve Galatasaray Spor Kulübü üyesidir.

Ismail Seval

Leo Burnett

Özgeçmişi Görüntüle

Robert Koleji, Koç Üniversitesi, University of East Anglia ve Harvard Business School’da eğitim gördü.

İletişim kariyeri boyunca 50’yi aşkın lokal ve global markaya danışmanlık ve stratejik planlama desteği verdi. Kırmızı, Effie ve Cannes Young  Lions yarışmalarında jüri üyesi olarak görev aldı.

Daha önce FLNC, TBWA, JWT, Y&R ve Concept’te görev alan İsmail Seval, halen Leo Burnett İstanbul’un Stratejik Planlama departmanını yönetmekte. Evli, 2 çocuk babası.

Başak Karaca

Freelance

Özgeçmişi Görüntüle

Galatasaray Lisesinden sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Siyaset Bilimi/Uluslararası İlişkiler çift anadal bölümlerinden dereceyle mezun oldu.

Procter&Gamble Pazarlama ve Satışın ardından yurt dışındaki stratejik yapılarında görev aldı. P&G'nin  Amerika'daki merkezinde Global marka, inovasyon, patent, strateji ve iş geliştirmede çalıştı. İsviçre’de, Orta-Doğu Avrupa/Ortadoğu/Afrika'nın Saç ürünleri iş sonuçlarından sorumlu Pazarlama Direktörü oldu. Türkiye'de, Ülker Çikolata Pazarlama Genel Müdürü olarak yöneticilik yaptı. Yıldız Holding'in farklı bölümlerinde pazarlama, değer zinciri, strateji, iş geliştirme konularında üst düzey çalışmalar yaptı. Türkiye/Ortadoğu/Kuzey Afrika/Orta Asya’dan sorumlu Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak Ülker, Godiva (market), McVities’le birlikte tüm marka ve tüketici faaliyetlerine yön verdi. Halen, global ve yerel markalara danışmanlık yapıyor.

 

Azra Zeyrek

Ayaydın Miroglio

Özgeçmişi Görüntüle

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Young&Rubicam reklamevinde başladığı kariyerinde, çeşitli reklam ajanslarında farklı sektörlerden çok sayıda markanın yönetimini üstlendi.

Birçok başarılı reklam kampanyasına imza attıktan sonra,  Akbank’ta Reklam Müdürü olarak reklamveren tarafında kariyerine devam etti. Daha sonra Beymen’de Marka ve İletişim Direktörlüğü’nün ardından, 2013 yılından beri Ayaydın&Miroglio Grup markaları Ipekyol, Twist ve Machka’nın Pazarlama Direktörlüğü görevini başarıyla yürütüyor.

Barış Ekinci

Sinpaş

Özgeçmişi Görüntüle

Kariyer hayatına 1999 yılında Demir Döküm'de başlayan Ekinci, reklam kampanyaları, kurumsal kimlik çalışmaları ve sponsorluk projelerini yürüttü. Sonrasında Cenajans Grey, Reklamcılık ve Kum Saati gibi ajanslarda çalıştı.

 

Sinpaş'taki iş yaşamına 2004 yılında Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak başlayan Barış Ekinci, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler & Tanıtım Bölümü'nden mezun oldu ve yine aynı üniversitede Reklam & Tanıtım Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans yaptı.

 

2011 yılından beri Pazarlama ve Kurumsal İletişim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Sinpaş GYO’da görevine devam eden Ekinci, Capital CMO Club ve Tühid üyesi.

 

1978 doğumlu Ekinci, denizcilikle ilgileniyor ve seyahat etmeyi seviyor.

Ayşe Selda Uzun

Betek Boya Ve Kimya Sanayi A.Ş

Özgeçmişi Görüntüle

Ayşe Selda Uzun, Doğu Akdeniz Üniversitesi ,İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi.1997 yılında Filli Boya markasıyla tanınan Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş.’de Marka Yöneticisi olarak çalışmaya başladı, şirket içinde farklı bölümlerde yöneticilik ve müdürlük görevleri üstlendi. 2006 yılında Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine atandı, halen bu görevini sürdürmektedir.  

Bu tarihten itibaren Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş. çatısı altında bulunan markaların ve ürün gruplarının tüm iletişim projelerinin yönetim ve planlamasını üstlendi.

20 yılı yakın bir süredir pazarlama ve iletişim sektöründe yöneticilik yapan Uzun, 1972 doğumlu, evli ve 1 çocuk annesidir.

Bugüne kadar 1.500.000’den fazla indirilen tasarım ödüllü Design Soul dijital dergisinin de Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmektedir.

Aslı Alemdaroğlu

Zorlu Holding

Özgeçmişi Görüntüle

İletişim yolculuğu üniversite yıllarında  başladı.

Boğaziçi Üniversitesi’ nde okuyordu.

Bir yaz tatili sırasında küçük bir ajansta çalışmaya başladı.

Telefonları yanıtlamak, dizgiye iş yetiştirmek, toplantı notlarını tercüme etmek derken işi, gücü, ortamı sevdi ve bir daha ayrılamadı.

Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi tecrübesi reklam iletişimi adına gerçek bir okul oldu.

İlerleyen yıllarda, Pamukbank, Aria, Arçelik, ING Bank ve Yıldız Holding markalarında, iletişim takımlarında çalıştı, yöneticilik yaptı.

2014 yılından beridir de iletişimi bir yönetim disiplini olarak belirlemiş ve direkt CEO’nun sorumluluk alanları arasında tanımlayacak kadar konuya önem veren Zorlu Holding’de Kurumsal İletişim’den sorumlu Genel Müdür olarak çalışıyor.

 

Armağan Engel

Finansbank

Özgeçmişi Görüntüle

Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Armağan Engel, kariyerine 1996 yılında Demirbank Kurumsal İletişim Bölümü’nde Reklam ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı olarak başladı. 1998’de ise aynı bölümün yöneticiliğini üstlendi. 2000 yılında Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı olarak Dışbank’a geçen Engel, bankanın Fortis tarafından satın alınmasının ardından Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı.

Temmuz 2012’de Finansbank’a geçerek bankacılık sektöründeki istikrarlı kariyerine devam eden Engel, İletişim Bölüm Müdürü unvanıyla Finansbank’ın tüm iletişim süreçlerinin liderliğini üstleniyor. İyi derecede İngilizce bilen Engel, evli ve bir çocuk sahibi.

Faika Ergüder

Purple

Özgeçmişi Görüntüle

İletişim sektöründe 25 yıl üst düzey yönetici olarak çalışan Faika Ergüder, ABD, Syracuse’de doğdu. Çocukluk ve gençlik yıllarını Türkiye ve İsviçre’de geçirdi. 1985 yılında Bern Höhere Kunstgewerbe Schule Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. Girişimci bir karaktere sahip olan Faika Ergüder, iş hayatına 1989’da kendi iç dekorasyon ve ev tekstili şirketini kurarak başladı. 

1992 yılında, grafik tasarım ve yöneticilik yeteneklerini de kullanabileceği bir alanda profesyonel kariyer yapmaya karar vererek, reklamcılık sektörünü seçti. İşi çekirdekten öğrenmek amacıyla, Saatchi & Saatchi Türkiye reklam ajansında Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak işe başladı. 

1996’da uluslararası Publicis Grubu’nun iş ortağı Yorum Reklam Ajansı’na Coca-Cola Müşteri İlişkileri Direktörü olarak geçti. Ajansın büyümesinde ve 2006 yılında başarıyla gerçekleşen Publicis Grubu ile ortaklık görüşmelerinde aktif görevler üstlendi. 2005 yılında ajansın üst düzey yönetim kadrosuna katıldı. 2012 yılına kadar Publicis Yorum’un Genel Müdürü olarak çalıştı. Publicis Yorum, (sonradan Nurun İstanbul adını alan) Publicis Modem ve Publicis Healthcare ajanslarını COO olarak yönetti. 2014 yılında Publicis Grubu’nun Ülke Yöneticisi oldu ve bu gorevi 2016 sonuna kadar devam ettirdi. 

Ergüder, IAA ve Reklamcılar Derneği gibi sektörel pek çok vakıf ve derneğin üyesidir. KAGİDER’de aktif olarak görev yapmaktadır. Türkiye’nin En Etkili 50 İş Kadını (Fortune Dergisi, 2016), En Etkili Kadın CEO’lar (Ekonomist Dergisi 2014-2016), En Tepedeki 100 İş Kadını (Para dergisi 2014), listelerine seçilen Faika Ergüder, Advertising Age dergisi tarafından “Women to Watch” (2014) ödülüne layık görülmüştür. 

Cengiz ve Melis’in annesidir.

Ahmet Akın

Kramp

Özgeçmişi Görüntüle

Kramp’ın Kurucu Ortağı ve Ajans Başkanı olan Ahmet Akın, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, University of Rochester Simon Business School’da MBA eğitimini tamamladı.

Reklamcılık mesleğine Güzel Sanatlar / Saatchi & Saatchi’de başladı. Daha sonra 9 yıl çalıştığı TBWA Istanbul’da Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. 2009 - 2013 döneminde, Leo Burnett İstanbul’da CEO olarak çalıştı.

2010 – 2013 döneminde Reklamcılık Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alan Ahmet Akın, 2011 – 2013 döneminde Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK) Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüttü. 2013-2014 öğretim yılından itibaren Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı Marka Okulu’nda ders vermektedir.